| |||||||||||||||||||||
Mushroom season![]() | |||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||
Critiques [Translate]
- lukie
(0) - [2008-10-21 15:17]
Dag Frank,
een foto die meer waard is dan hetgeen hij nog maar van kritieken gekregen heeft (maar ja, wij behoren niet tot een bepaald "kliekje", hee). De ene paddestoel staat mooi in focus met een goede wazige achtergrond.
groeten uit Kaprijke,
Luc.
- Lanbowen
(3144) - [2008-10-22 3:04]
Hoi Frank
Je kleuren zijn heel fijn maar persoonlijk spreekt de compositie niet zo aan. Er mist iets.
Scherpte is perfect.
David
- janneman
(1052) - [2008-10-22 7:50]
M'n eerste gedacht, gisteren avond - laat altijd bezinken,
blijft hetzelfde : " oei "
Hmmm :-)
Het onderwerp vind ik echt tegen de rand geplakt én je doet er nog een schepje bovenop door de onscherpte van de achtergrond ( dat bovendien nog heel veel van je foto inneemt : 2/3de ? )
Het is een aparte manier om de focus van de kijker te vangen.
Moet kunnen zeg ik maar.
De belichting is IMO ook veel te donker.
Ik zou er meer " sparkle " in proberen te leggen :
die paddestoelen zijn het bewijs dat de natuur niet het loodje legt in deze tijd van het jaar.
In jouw foto zit een, voor mij, grappig element in :
rechts van je onderwerp krijgen twee paddestoelen
een " boomstam " op hun kop.
'k Weet het : heb soms aparte " humor "
TFS
Jan
Hallo frank.
Ik heb zojuist jouw HELE kijk op Treklens en de fotografie gelezen, poe poe.! Kan me er grotendeels in vinden.
Het punten system is een lachertje, dus whynot, meelachen, toch ? ( ik had het een tijdje uitgeschakeld maar dat kost 'vrienden')
Oke dit is niet de plaats om daarover te discuseren.
Lekker ? plaatje van deze 'Mushrooms', Scherpte ligt mooi vooraan.
Volgens mij dezelfde welke ik ook gepost hebt, maar weet niet of ze eetbaar zijn.
Zou een goede test zijn om in dit geval "CZM" (zie mijn 2 bloemen plaatjes) te testen, ook al doordat jij ook Liveview op jouw camera heb.
Met CZM fotostacking kan je een stuk of 10 dezelfde foto's maken waar je steeds de scherpte (manual) een stukje verder weg zet. Je laad alle foto's in dat programma en het Combined dat tot een scherpe foto.
Resultaat mag er zijn, leuk tijd verdrijf ook.
Beste wensen van Jan
- zms
(0) - [2008-10-23 5:54]
Dear Frank,
Great capture, it is mushroom time.
Great colour and sharpness
TFS my friend
Friendly Greetings
Rosa
- Fisher
(5744) - [2008-10-24 6:03]
Hey Frank
Getting down and dirty, that's how nature photographers should be.
Interesting capture good details.
I think a much more detailed closer view is called for, too many distractions around your subject.
Just wondering, when you used levels, did you have to lighten the scene.?
1/125 @ f/5.6 or 1/60 @ f/8.0 just going by the cloudy day rule. :)
Set your camera at +- 0 the exposure comp can throw things off. Especially outdoors.
- Janice
(33682) - [2008-10-26 3:02]
Hi Frank. We had some tiny mushrooms appear a few weeks ago - strange as it is now spring-time - but we had had a lot of rain.
These look like tiny mushrooms too - good focus down low - it's an messy bark garden, and I like how it all softens out in the BG.
TFS
Janice
- tracer
(7988) - [2008-10-27 7:35]
wheres the elf? =)
with pictures this low on the ground i bet L.V comes in handy!
lovely brown tones Frank. I would prefer a little more foreground.
TFS
i a n
- Hendrika
(19218) - [2008-10-29 0:37]
Hi Frank,
Live View is erg handig als je niet languit op de grond wil liggen voor foto's als deze (en als je rug wat krakkemikkig wordt).
Heerlijk om even te genieten van de herfst. Een rustige compositie ondanks al die stukjes hout.
Mooie details.
TFS
Els
- ErikSven
(2482) - [2008-10-29 7:04]
Naar deze ben ik al verschillende keren komen kijken, Frank. Enerzijds spreekt hij me aan (kleurcombinaties, texturen, thema); anderzijds heb ik het moeilijk met de compositie en de scherptediepte.
Beide zijn hier in elk geval origineel, want de focus van je toestel en de aandacht van het menselijke oog worden naar het onderste derde van de foto getrokken, terwijl de bovenste twee derden, hoewel flou, toch prominent aanwezig zijn.
En dát is het 'm nu net. Misschien nog té prominent. Als je tweederde van een foto "achtergrond" laat zijn, moet het voor mijn oog discreter. We kijken méér naar wat achteraan gebeurt dan naar het subject vooraan.
Oplossingen?
Méér gaan "blurren" met een "tooltje" doet wellicht meer kwaad dan goed.
Misschien had je "gewoon" nog méér door de knieën moeten gaan, je fototoestel op de geurige herfstgrond deponeren en de paddestoel nemen vanuit ... paddestoelperspectief (nu kijk je er nog een beetje op "neer"). Dan zal de achtergrond volgens mij minder opvallend zijn (wellicht ook nog minder scherp), hoewel ook minder origineel - dat moet ik toegeven (enkele boomstammen en een vaag bos bijvoorbeeld, in plaats van tapijt goede bosgrond zoals hier...).
Moeilijk geval dus, maar dat zijn juist de boeiendste. En zoals je wel weet: feel free to... :o).
TFS & groetjes,
Erik
- mumek
(1833) - [2008-11-07 5:27]
Good morning Frank!
Excellent capture of the mushrooms. Very good depth of field, superb autumn atmosphere.My compliments
best regards
ziggy
- azaf1
(6960) - [2008-11-19 22:34]
Hi Frank
My favorite delicacy accompanied by fresh red wine! I really love them. Enjoy the toy. It really takes very sharp shots.
Have a nice day and TFS
Argiris
| Calibration Check | |||||||||||||||
| 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | A | B | C | D | E | F |

